Úterý, 29 listopadu, 2022
- Reklama -
Home Bydlení Tapety rozzáří váš interiér

Tapety rozzáří váš interiér

- Reklama -bydlení

Tapety v posledních letech zažívají svůj velký návrat. A není se ani čemu divit, protože tapety jsou ideálním způsobem jako svůj byt zútulnit, trochu ho rozzářit a obyčejnou pokoj proměnit v luxusní prostor.

Tapety jsou v skutku oblíbeným stylovým doplňkem, který jednoduše dokáže rozzářit interiér a probudit ho k životu. Stačí se pouze rozhodnout, do jakých barev chcete místnost ladit. Pro dětské pokoje jsou ideální barvy přírody, asociují pocit bezpečí a navozují dobrou náladu. Zelené tóny mají uklidňující vliv, působí čistě a dají se dobře kombinovat. Velmi populární jsou také pastelů barvy, které působí lehce a příjemně. Jsou vhodné pro učení, hraní i psychicky náročnou činnost.

Jaký je mezi tapetami rozdíl
Současný výběr tapet zahrnuje nekonečné spektrum povrchových struktur a materiálů. „Dostanete tapety papírové, vinylové, vliesové, textilní, s kovovým efektem i tapety z přírodních materiálů. Papírové tapety jsou vhodné do každého interiéru, nehodí se však do vlhkého prostředí a na stěny, při kterých stavební materiál pracuje, například panelové zdivo a novostavby. vinylové tapety jsou ideální do všech typů interiéru, i do vlhkého prostředí. Tyto tapety mají velmi dobrou kryvost.

Vliesové tapety se používají na všechny podklady, například i stropy, všechny druhy vnitřních omítek, sádrokarton, betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky apod. Textilní tapeta skvěle tepelně izoluje a pohlcuje hluk. Je také dobře obnovitelná. Pokud dojde k poškození, tak místo stačí lehce navlhčit, opatrně seškrábat a nanést novou vrstvu. Tapety s kovových efektem se vyrábějí z tenké hliníkové fólie. Měděný nebo zlatý nádech tvoří lazurován barevný povlak. Krásně se vyjímají především ve větších místnostech. „Říká Veronika Tlustá, Product Manager Kika Nábytek

Papírové tapety: Mají jednu obrovskou výhodu oproti jiným a to je jejich nízká cena. Jde o tapety z potištěného, ​​z raženého a mačkaného papíru. Co se týče kvality, nejkvalitnější jsou dvouvrstvé ražené. Lepidlo se nanáší na tapetu a je třeba počkat pár minut dokud materiál zvlhne. Po natření lepidlem může tapeta změnit svůj rozměr. Určitě je nepoužívejte do vlhkého prostředí a na praskající stěny.

vliesové tapety
Oblíbeným druhem jsou vliesové tapety, které jsou na trhu relativně nové, ale díky jednoduchému zpracování se těší stoupající oblibě. Jejich velkým plusem je snadná manipulace. Lepidlo se totiž nanáší přímo na stěnu a ne na tapetu, jak bývá zvykem u papírových tapet. Vliesové tapety navíc dobře propouštějí vzduch a vodní páry, hodí se proto i do vytěžených prostor.

vinylové tapety
Odolnější jsou vinylové tapety, které jsou otěruvzdorné a odolávají i vlhkému prostředí. Uplatnění si tak najdou v kuchyni či v koupelně. S přehledem je můžete použít i na nerovné stěny, jednou z vlastností jsou skvělé krycí schopnosti.

textilní tapety
V obchodech také narazíte na textilní tapety, které vypadají opravdu velmi luxusně. Patří k nejstarším druhům nástěnné dekorace vůbec, a také v dnešní době potvrdily své místo při dekoraci prostoru. Na přední i zadní straně má vinylový potah, takže textilie se nedostává do kontaktu s lepidlem. Tyto tapety se lepí podobně jako vinylové tapety, které také zachovávají své rozměry.

Moderní tapety udělali v posledních letech opravdu velký krok vpřed. Práce s nimi je jednodušší a při troše šikovnosti si s tapetováním poradí i začátečník. Pokud bychom se podívali na cenovou náročnost těchto designových kousků, svou „šálek kávy“ si dokáže najít asi každý.

- Reklama -bydlení
- Reklama -PR článek

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Reklama -magazin