Úterý, 29 listopadu, 2022
- Reklama -
Home Pro ženy Svědění a pálení v pochvě - jak se ho zbavit

Svědění a pálení v pochvě – jak se ho zbavit

- Reklama -bydlení

Svědění a pálení v místech intimních partií bývá často spojeno s infekcemi, případně mykózami a často se opakujícími záněty. Poradíme vám, jak se těmto nepříjemným příznakům infekcí vyhnout, případně jak s nimi bojovat, když už je pro vás tento problém aktuální.

Jak poznat infekci

Největším rozdílem mezi bakteriální a kvasinkovou infekcí jsou příznaky. Bakteriální infekce se projevuje hlavně nepříjemným vodnatým a šedivým výtokem, včetně zápachu z pochvy. Typické příznaky kvasinkové infekce jsou právě zmíněné svědění a pálení v pochvě. Kvasinková infekce se však může projevit i bez těchto příznaků. U zánětů doprovází svědění a pálení ještě navíc začervenání sliznice a hustý světlý výtok.

Vznik onemocnění

Svědění a pálení pochvy jsou příznaky, které vznikají přemnožením kvasinek Candida albicans. Málokterá žena o tom mluví, ale tyto problémy patří mezi vcelku časté obtíže. Mohou se s nimi setkat ženy, které jsou sexuálně aktivní, ale nepříjemně potrápí i ženy, které zatím neměly pohlavní styk. Svědění, stejně jako pálení pochvy jsou také příznakem hormonální nerovnováhy.

Kdy se příznaky zhoršují

Zánět pochvy, stejně jako kvasinková infekce jsou nepříjemnou komplikací osobního i partnerského života. Příznaky jako svědění a pálení nejsou známkou špatné osobní hygieny, ale objevují se například po dlouhodobém užívání antibiotik, po menstruaci nebo před ní. Mohou být součástí příznaků těhotenství, znepříjemňují chvíle po sexu, kdy se mohou objevit bezprostředně po styku. V některých situacích svědění provází i výtok.

Jaké je řešení

Pro zdravé poševní prostředí je nutné doplnit laktobacily, které zabraňují infekcím. Skvělým pomocníkem je vaginální gel Lactofeel. Ten slouží pro obnovu fyziologického pH pochvy, které by mělo být přirozeně kyselé. Lactofeel navíc odstraňuje nepříjemný zápach a obtěžující výtok. Bude pro vás rychlou úlevou a nejlepší první pomocí. Vaginální gel je možné používat i preventivně, případně, pokud se chystáte do bazénu nebo jste byly nějakou dobu ve vlhkém oblečení. Vyberte si také chytře intimní kosmetiku, která bude obsahovat kyselinu mléčnou pro obnovu normálního pH a neutralizaci nepříjemného zápachu.

- Reklama -bydlení
- Reklama -PR článek

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Reklama -magazin