Úterý, 29 listopadu, 2022
- Reklama -
Home Finance Jak snížit náklady za bydlení v době zvyšujících se cen za energie?

Jak snížit náklady za bydlení v době zvyšujících se cen za energie?

- Reklama -bydlení

V současné době je stále složitější zaplatit účty za energie. Všichni přemýšlíme nad tím, jak snížit náklady za vodu, elektřinu a vytápění. Nápadů je přitom mnoho. Některé vám přinesou úsporu stovek korun, jiné stovek tisíc.

Ušetřete několik set tisíc

Nejbezpečnější způsob, jak ušetřit trvale, je dát se do zateplení budovy, ve které žijete. Vyměnit okna a dveře, zatěsnit i další stavební otvory. Dotace na zateplení vám přitom pokryjí až polovinu částky, kterou budete na zateplení dávat. Dotace na výměnu oken lze volně kombinovat s dalšími dotačními programy Nová zelená úsporám. Díky dotaci si můžete přijít až na polovinu výdajů, které budete za nová okna a zateplení dávat. Důležité je mít patřičné dokumenty a dodržet postup, který je pro udělení dotace potřeba.

Ušetřete několik tisíc

Pokud si přejete ušetřit za elektřinu, je potřeba se zaměřit na správné používání spotřebičů a žárovek. Máte již všechny žárovky úsporné? Právě s nimi se vám podaří snadno ušetřit za elektřinu. Jejich spotřeba je pouze zlomková v porovnání s klasickými žárovkami. Současně také vždy kontrolujte, zda máte odmraženou lednici a mrazák. Mraznička, na které je vrstva ledu, má mnohem vyšší spotřebu. Za elektřinu ušetříte i v případě, že se rozhodnete každý večer poctivě vypínat notebook.

Vytápění bytu

Vytápění vašeho bytu je nutné provádět chytře. Pokud máte netěsnící okna, je opravdu čas na jejich výměnu. Můžete si udělat test se svíčkou. Tu ve větrný den zapalte a postavte na parapet v místnosti. hýbe se plamen? Vaše okna budou potřebovat přetěsnit nebo vyměnit. Vytápění také neprospívá, když máte v místnosti záclony až na zem. Teplo je přirozeně vedeno směrem nahoru, kde se ztrácí v prostoru okna. Pro zimní období volte kratší záclony.

Některé postupy vám ušetří stovky, jiné tisíce. Zateplením domu a výměnou oken ušetříte stovky tisíc.

- Reklama -bydlení
- Reklama -PR článek

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Reklama -magazin